Základní informace o holdingové společnosti Midea

Tato holdingová společnost patří k předním světovým výrobcům zařízení pro domácnosti. V roce 2016 se společnost MIDEA dostala na seznam FORTUNE 500. Jedním z nejdůležitějších článků firmy MIDEA tvoří výroba klimatizačních systémů. Firma se celkem skládá z pěti divizí, kromě divize klimatizace - je to např. výroba chladniček, domácích ventilátorů, mikrovlnných trub, atd.

Divize klimatizace

Firma MIDEA, respektive její divize klimatizace, která vznikla již v roce 1985 je největším světovým výrobcem vzduchotechnických a klimatizačních zažízení s ročním produkcí přes 5 milionu systémů. Z tohoto počtu činí 10-15% produkce export do více než 200 zemí světa a to s orientací na velké trhy se subtropickým případně tropickým podnebí jako je Austrálie, Japonsko nebo Jižní Amerika. Zařízení MIDEA jsou garantována nejpřísnějšími certifikáty, jakými jsou např. GS, CB, CE, ISO9001, ISO14001.


Dále není možné opomenout, že společnost MIDEA přispívá k neustálému zvyšování technologické úrovně dlouholetou spoluprácí s Japan TOSHIBA Corporation, dále rovněž spolupracuje s jinými světově proslulými výrobci jakými jsou TOSHIBA NATIONAL, SANYO, HITACHI a JAPAN N.E.C.. Kromě této spolupráce MIDEA vyvíjí své vlastní technologie a výsledkem je 10 zcela nových výrobků navržených a vyzkoušených v místních laboratořích vlastními inženýry. Od roku 2002 firma MIDEA spolupracuje se světovým výrobcem klimatizace CARRIER.

Výrobní program

Přestože společnost vyrábí více než 100 různých jednotek v 18 základních řadách, soustředíme se pouze na ty okruhy výrobků, které jsou na našem trhu nejoblíbenější a nejvíce žádané mezi zákazníky. Mezi tyto výrobky patří bezesporu dělené klimatizační systémy známé pod názvem SPLIT.


I když v Číně problematika ekologických chladiv nepatří právě mezi nejdiskutovanější témata. V nabídce MIDEA (MD) jsou rovněž progresivní inovované systémy SPLIT pracující s alternativním chladivem R410A případně R407C .


V případě, že zákazník požaduje jiné typy vnitřních jednotek, jsou zde k dispozici kazetové, podstropní & parapetní a stojanové typy vnitřních jednotek dostupné jak ve verzích pouze chlazení, ale také provedení s tepelným čerpadlem. Specialitou pro bytové interiéry je k dispozici esteticky zdařilý nástěnný model s plochým provedením využívající k distribuci vzduchu celého obvodu nástěnné jednotky. Ve výrobním programu firmy jsou také mobilní klimatizační jednotky, přičemž některé typy jednotek umožňují i vytápění. Od roku 2000 je i ve výrobním programu VRV system značený jako MDV system umožňující připojení až 16 vnitřních jednotek na jednu venkovní jednotku.


Abychom podali ucelený obraz o holdingové společnosti MIDEA, je nutné se ještě zmínit o odvlhčovacích jednotkách, které se vyrábějí ve výkonových řadách 6 a 9 litrů za den. Další novinkou jsou i čističky vzduchu, které ovšem z hlediska celkového počtu výrobků připomínají spíše doplňkovou výrobu.

Záruka kvality

V této souvislosti si dovolujeme připomenout, že nejdůležitějším prvkem klimatizačního systému je kompresor, jehož kvalita a spolehlivost hraje důležitou roli na životnost celého klimatizačního zařízení. A právě klimatizační systémy MIDEA jsou vybaveny kompresory od renovovaných světových dodavatelů jakým je COPELAND, TOSHIBA nebo LG. Dalším důležitým prvkem klimatizačního systému je řídící elektronika. MIDEA dodává do svých klimatiz. systémů

 

vysoce kvalitní elektroniku, která je vyráběna vlastní divizí MIDEA Electronic Science & Technology s roční produkcí přes 6 miliónů systémů! Tyto elektronické systémy jsou dlouhodobě vyvíjeny ve spolupráci s japonskou firmou NEC, Toshiba a také Texas Instruments.


Závěrem lze konstatovat, že moderní design, příznivá cena, nízká hlučnost, kvalitní a spolehlivé komponenty od renomovaných světových dodavatelů, spolehlivé funkce dálkového ovládání, provoz v nízkých teplotách, invertní technologie a možnost aplikace systémů s ekologickým chladivem to jsou jen některé z důležitých vlastností výrobků MIDEA (MD), které mají šanci si najít cestu ke všem skupinám zákazníků, od drobných soukromých uživatelů přes malé a střední provozovny, komfortní kancelářské prostory až po technologicky náročné provozy.

 

Žádost o nabídku